HogwartsManiac'a Hoşgeldiniz!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Büyülü bir yolculuğa hazır mısın?

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapOyun Salonu
Sitenin En’leri
I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi Lizn
Emma Watson

I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi

3 posters
YazarMesaj
Jared Adrian Harvey
Karanlık Lord & Admin
Karanlık Lord & Admin
Jared Adrian Harvey

Erkek
Galleon : 1335

I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi Empty
MesajKonu: I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi   I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi Icon_minitimeC.tesi 13 Kas. - 19:22:47

I. Dönem ilk iksir dersine hoşgeldiniz. Şimdi sizden ders RP lerinizi bırakırken belirli şeyler isteyeceğim. Aşağıda belirttiklerimi mutlaka RP nizde belirtmelisiniz. Aksi takdirde yazdığınız RP yi yazılmamış sayarım yada büyük derecede puan kırarım. İstediklerim ;

Bugün öğrenecekleriniz: İksir malzemelerini tanıyacaksınız.
Hava: Dışarısı karlı ve soğuk.
Saat: Sabah 10.
Sınıf ortamı: Gryffindorlar ve Hufflepuff'ların sıraları yakın, Ravenclaw ve Slytherin'lere uzak. Ravenclaw ve Slytherin'lerin masaları birbirine yakın. Bu dört bina ikişerli olarak sıralanmışlardır ve karşı karşıyadırlar. Ortada öğretmenin masası vardır. Bütün sınıf onu görebilir.
Bugün derste öğrendikleriniz ( RP Sonunda yazın bunu ) : Ölüm çiçeği, bazı özel bitkiler, sihirli hayvanların iksirde ne işe yaradıkları, iksir yaparken kullanacağınız bazı materyaller.
Ders işlenişi: Offline

Ders başlangıç ve bitiş tarihi: 13.11.2010 - 30.11.2010 ( 30.11.2010 tarihinde başlık kilitlenecektir. Derse girmeyenlerin binalarından ciddi puanlar kırılacaktır. )
http://biestown.yetkin-forum.com
Ophelia Harvey
III. Sınıf Slytherin & VIP Üye
III. Sınıf Slytherin & VIP Üye
Ophelia Harvey

Kadın
Galleon : 229

MesajKonu: Geri: I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi   I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi Icon_minitimeC.tesi 20 Kas. - 16:32:49

İşte bugün gireceğim ilk ders. İksir! Abimin dersiydi ama ben yine de heyecanlıydım. Nedenini bilmiyordum ama yine de bu heyecanımı dışarıya göstermeyecektim. Koşarak sınıfa geldim. Geç kalmak istemiyordum ki sanırım ilk ben gelmiştim. Slytherinlilerin oturması gereken yere oturdum ve sınıfa göz gezdirdim. Geçen seneden farkı yoktu. Sadece.. Mmm.. biraz daha mı eskiydi? Karar veremedim. Zindanda olduğumuz için burası diğer yerlerden biraz daha karanlıktı ve soğuktu. Karanlığı halledebilmek için ışıklar yakılmıştı ama yine de bence karanlıkta ders yapmalıydık. Daha eğlenceli olabilirdi. Yani en azından benim için. Birilerine yollayacağım büyüleri abimin görmemesi gerekiyordu. Diğerleri de yavaş yavaş sınıfa gelince içimde bir kıpırtı oldu. Gryffindorlulara ve Hufflepuff'lulara küçümseyici bakışlarımdan atıyordum ki abim derse başladı. Gerekse sıraların arasında gezerek, gerekse ortada durarak malzemeleri tanıtıyordu bize. O anlatırken bir yandan onu dinliyor bir yandan da norlar alıyordum. Akıllı öğrenci olarak (!) tabii ki ikisini de bir arada yapabiliyordum. Dersin bittiğini söyleyince neleri öğrendiğimi şöyle bir yazdım. 'Ölüm çiçeği, bazı özel bitkiler, sihirli hayvanların iksirde ne işe yaradıkları, iksir yaparken kullanacağınız bazı materyaller'i öğrendim bugün'

RP oldukça kısaydı. Puanın 10.
Rachel Belinda Gibson
V.Sınıf Slytherin & Admin
V.Sınıf Slytherin & Admin
Rachel Belinda Gibson

Kadın
Galleon : 224

MesajKonu: Geri: I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi   I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi Icon_minitimeÇarş. 24 Kas. - 0:00:36

Sabahın ilk ışıklarıyla uyandığı söylenemezdi. Saat kulesinin çanını duymasıyla beynin de ki bin bir çeşit düşünce birbirine girmişti. Saate baktığında aklına yalnız iki kelime geldi. İksir dersi… Hızlı adımlarla eşyalarını toparlayıp koşarak ortak salondan ayrıldı. Sabah ki dersleri pek sevdiği söylenemezdi aslında, yemek yemek için pek vakit kalmıyordu; tıpkı şu an olduğu gibi.. Fakat bunu ders sonrası bir aktivite olarak yapabileceği düşüncesi beynin de yer edinmişti. Kış mevsiminin verdiği soğukluk kendisini belli ediyordu, koridorda koşarken camlardaki beyazlık gözüne çarpmıştı. Mevsimin ilk karı olduğu söylenmezdi fakat bu manzarayı seviyordu. Belki ders çıkışı kar helvası bile yapabilirdi, kim bilir? Koşarak dersliğin önüne gelmişti. Ahşap kapıyı yavaşça tıkırdattı. Profesörün “Girin” sesiyle dersliğe girdi. Ah harika tahmin ettiği gibi geç kalmıştı. Ama bu fazla bir zaman dilimi değildi.

Sınıfa göz gezdirdiğinde kendi grubunun Gryffindor ile yakın olduğunu görmüştü, aslında bu durumdan mutlu olmuştu. İçerisi fazla kalabalık değildi, ikişerli halinde ki sıralar ferah bir görünüm sergiliyordu. Fakat tek değişmeyen şey soğukluktu… Zindanların birinci katın atmosferini yansıttığı pek söylenemezdi. Kendi binası için ayrılan bir yere geçerek profesörün dediklerini dinlemeye başladı. Masasının üzerine çıkardığı parşömene tahtada ki yazıları geçirmeye başladı; Ölüm çiçeği, bazı özel bitkiler, sihirli hayvanların iksirde ne işe yaradıkları, iksir yaparken kullanacağınız bazı materyaller. Pek çok terim tanıdık geliyordu, ismen duymuşluğu vardı. Bazı materyalleri ise diagon yolunda alışveriş yaparken almıştı. Fakat ne işe yaradıkları hakkında en ufak bir fikri yoktu… Profesör Harvey anlatana kadar. Fakat aklı sabah kahvaltısını yapmamanın verdiği dalgınlıkla dersten ara sıra kopuyordu ama sınıftaki gürültünün vermiş olduğu rahatsızlıkla birden kendi benliğine dönüyordu. Herkes bir ağızdan konuştuğu için kafası iyice karışmıştı.

İçinden ''Yeter susun artıkkkkkkkkkk'' diye bağırmak geliyordu. Ama profesör Harvey kızabilirdi. Yanında duran Ravenclaw öğrencisine bakıp ''Eğer çeneni kapamazsan çok kötü seyler olucak. Haberin olsun'' diyip kaşlarını çattı ve önüne döndü. Ama birtürlü derse konsantre olamıyordu. Masasının üstündeki parşömene bakıp yazdıklarını okumaya başladı. Profesörün bütün dediklerini geçirmişti

Profesör Harvey dersi bitirdiğinde eşyalarını çantasına koyup dışarı çıktı. Bu ders onu fazlasıyla yormuştu. Dışarıda hala kar yağıyordu ve her taraf bembeyaz olmuştu. Çantasını yere atıp karın üstüne uzandı. Gökyüzü öyle aydınlıktı ki içi ısınmıştı. Bir süre sonra gözleri kapanmaya başladı ve uykuya daldı.

RP oldukça kısaydı. Puanın 15.

I-II-III. Sınıf Ortak İksir Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İksir Dersi Duyuruları ~
» İksir Dersi - İstekleriniz ~
» II. - III. Sınıfların Ortak dersi
» I. Dönem İksir Dersi Alımları
» IV ve V. Sınıflar Ortak Ders